Февраль 25, 2016

Вельмишановний Петре Олексійовичу!

Змушені привернути Вашу увагу до ситуації, яка склалася навколо державного підприємства  «КБ «Південне» і яку вже складно вважати локальною проблемою, а слід розглядати як загальнодержавну, бо вона стосується найближчого майбутнього успішного високотехнологічного підприємства, що всі роки незалежності України є флагманом ракетно-космічної галузі та промисловості в цілому.

Примусове і безпідставне звільнення керівництвом Державного космічного агентства України (ДКАУ) Дегтярева О.В. з посади Генерального конструктора – Генерального директора ДП «КБ «Південне», глибоко обурило весь колектив підприємства.  

Розуміючи стратегічний курс нашої країни на євроінтеграцію, посилення обороноздатності та верховенства права, хочемо звернути Вашу увагу на такі, вкрай важливі питання.

Перше і найважливіше - це питання обороноздатності країни. Цілком очевидним у цьому є актуальність для України сучасного ракетно-реактивного озброєння. Саме створенням таких конкурентоспроможних виробів і займається останнім часом КБ «Південне», працюючи власної ініціативи і не очікуючи державного фінансування. Виробництво створеної ракетно-реактивної техніки пізніше за короткі терміни може бути налагоджено в Україні з мінімальними витратами.

Розуміючи важливість ВО «Південмашзавод»  для промисловості нашої країни саме КБ надає сьогодні всебічну підтримку заводу. Між нами укладено ряд контрактів та вже перераховано значні суми коштів, які не тільки дали змогу заводу погасити значну частину своєї заборгованості, але й виконувати нові виробничі завдання.

Наступним є питання довіри світової спільноти та конкретних інозамовників до українського високотехнологічного продукту. Роки успішної роботи на світовому космічному ринку дали можливість бренду «Південне», саме в особі його керівника - академіка Академії наук України, доктора технічних і кандидата економічних наук, Генерального конструктора – Генерального директора Дегтярева О.В., не тільки здобути всесвітній авторитет, але й стати гарантією якості і кінцевого результату. Безпрецедентним визнанням цього високого рівня досягнень і науково-технічного потенціалу нашої країни, а також великим іміджевим чинником для держави на світовій космічній арені стало нещодавнє обрання Дегтярева О.В. на посаду віце-президента Міжнародної астронавтичної федерації (МАФ) і доручення йому одного з найважливіших пакетів МАФ - зв'язки з промисловістю.

Раптове та вкрай непослідовне рішення ДКАУ може перекреслити хід цих знакових і стратегічно важливих подій.  Ця безвідповідальна з боку ДКАУ акція матиме  катастрофічні наслідки:

  • руйнування міжнародної кооперації, створеної КБ «Південне», та, як наслідок,  багатомільйонні збитки для країни;
  • втрата роботи десятків тисяч кваліфікованих спеціалістів;
  • повна втрата позитивного іміджу країни на світовому космічному ринку, через  зрив виконання наявних контрактів з інозамовниками; і це ще не все.

Переконливо просимо Вас, вельмишановний Петре Олексійовичу, зупинити неправомірні дії ДКАУ та дати можливість Дегтяреву О.В. і надалі працювати на посаді Генерального конструктора – Генерального директора ДП «КБ «Південне» на благо нашої незалежної України.

 

З повагою,

колектив державного підприємства «КБ «Південне» імені М.К. Янгеля»

          (підписи більше ніж 3800 осіб станом на 24 лютого 2016 р.)

 

 

Дорогие друзья, коллеги и все, кому небезразлична судьба нашей страны, ее мощь и место на мировой арене, судьба космической отрасли и нашего предприятия в частности! Не оставайтесь равнодушными, уделите пару минут своего времени и поддержите петицию Президенту Украины о недопущении вопиющей несправедливости, связанной с увольнением Генерального конструктора - Генерального директора Дегтярева Александра Викторовича!

 

https://petition.president.gov.ua/petition/21557

 

НАВЕРХ